Jak i co spawamy?

Spawanie TIG

Spawanie TIG to uniwersalna metoda, która polega na łączeniu elementów nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Największą zaletą spawania TIG jest możliwość obróbki blach bardzo cienkich o grubości od 0,5 mm oraz rur i rurociągów. Usługi spawalnicze metodą TIG zapewniają wysoką jakość wykonania. W procesie produkcyjnym łączenia blach i innych materiałów nie dochodzi do powstania żużlu, co gwarantuje czystość spoiny.

Spawanie MIG

Spawanie MIG w przeciwieństwie do spawania TIG wykorzystuje elektrodę topliwą. Spawanie MIG polega, więc na łuku elektrycznym pomiędzy spawanym materiałem, a topliwą elektrodą, którą poddawany jest drut w sposób ciągły. Spawanie MIG jest dziś najszerzej stosowaną metodą spawalniczą. Spawanie MIG jest najczęściej stosowane do spawania stali, stali nierdzewnych i aluminium oraz innych metali nieżelaznych i ich stopów. Tę metodę spawania wykorzystuje się bardzo często w przemyśle ciężkim oraz maszynowym, w branżach remontowych, a także konserwacyjnych.

Spawanie aluminium

Nasza firma oferuje nie tylko spawanie konstrukcji metalowych, ale również i aluminium. Aluminium świetnie nadaje sie do spawania i można je spawać różnymi metodami, jednak najczęściej wykorzystywane jest tutaj spawanie TIG oraz spawanie MIG. Spawanie aluminium jest dość proste, ale trzeba zwrócić szczególną uwagę na reakcję metalu z tlenem i powstający przez nią w szybkim tempie tlenek, który może spowodować wady spoiny. Przy spawaniu aluminium, więc usuwa się najpierw tlenek ze spajanych powierzchni, a dopiero później kończy się proces. Spawanie aluminium odbywa się przy osłonie z gazu obojętnego, czego wymaga zarówno metoda TIG jak i metoda MIG, jednak bierze się tu pod uwagę fakt, że aluminium jest podatne na wtrącenia w postaci tlenku glinu oraz wodoru i wybiera się gaz ochronny charakteryzujący się czystością w przypadku argonu i helu powyżej 99,5%.

Wachlarz realizowanych prac obejmuje między innymi:

Nasze usługi spawalnicze obejmują także naprawę w zakresie spawania sprzętu ciężkiego, maszyn budowlanych i rolniczych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zdecydowaliśmy się wprowadzić bardzo rzadko spotykaną usługę, jaką jest dojazd do klienta z pełnym osprzętem TIG lub MIG/MAG (usługa na zamówienie)
Zapraszamy!